Close

Тернопільський кооперативний фаховий коледж

Дизайн

Design

Дизайнерське мистецтво – це творча діяльність, метою якої є формування гармонійного просторово-предметного середовища, що найбільш задовольняє духовні і матеріальні потреби людини.

Якщо ти прагнеш повноцінного, цікавого і змістовного студентського життя – приходь до нас!

Історія художнього відділення бере свій початок ще з 1968 року! При тодішньому кооперативному технікумі була створена Республіканська школа декораторів- рекламо знавців, яка в нинішній час представлена цикловою комісією дизайну. Ми гордимось цілою плеядою наших творчих та успішних випускників як у сфері образотворчого мистецтва, так і серед дизайнерів у різноманітних сферах діяльності.

В роботі дизайнера є багато простору для креативу, але це лише на перший погляд здається, що такі спеціалісти покладаються виключно на фантазію. Існує багато правил та стандартів, яких потрібно триматися, щоб готова робота була не лише естетично красивою, а ще й практичною та відповідала потрібним критеріям, чи вимогам замовника.

Отож, професія ДИЗАЙНЕР-ХУДОЖНИК відкриє нашим випускникам двері до професійного зростання і самореалізації у різноманітних сферах насиченого сучасного життя, адже вони опановують різноманітні дисципліни: основи графіки, живопису, шрифтів, композиції, перспективи, декоративно-прикладного мистецтва, художнього проектування, теорії дизайну, проектної графіки, матеріалознавства, макетування, реклами, комп’ютерного проектування та ін.

Серед освітньо-професійних програм, які можна опанувати в нашому коледжі за спеціальністю 022 Дизайн:  

 Дизайн середовища,

– Графічний дизайн.

Графічний дизайнер:

 • Працює у комп’ютерних графічних програмах;

 • Створює ілюстрації, типографіку;

 • Робить рекламу в усіх її візуальних проявах;

 • Макетує та оформлює поліграфічну продукцію;

 • Розробляє фірмовий стиль, упаковку та етикетку.

Випускники нашого коледжу за освітньо-професійною програмою «Графічний дизайн» зможуть працюватиу сфері творення прикладної графіки, а також будуть готові до роботи в дизайн-студіях, рекламно-виробничих фірмах, рекламних агенціях, видавництвах, виставкових та ярмаркових центрах, відділах дизайну і реклами в бізнес-структурах, підприємствах пакувальної галузі та займати провідні посади :

 • дизайнер – виконавець графічних робіт

 • дизайнер-виконавець пакування

 • художник оформлювач 

 • ілюстратор 

Дизайнер середовища:

 • Розробляє проєкти інтер’єру та екстер’єру будівель;

 • Проєктує ландшафтний дизайн та арт-об’єкти;

 • Створює красу і гармонію навколишнього середовища;

 • Знається на сучасних матеріалах та інноваційних проєктувальних технологіях;

 • Робить приміщення комфортним і затишним;

 • Співпрацює з архітекторами, будівельниками, садівниками.

Випускники нашого коледжу за освітньо-професійною программою «Дизайн середовища» зможуть працювати у проєктних компаніях та інститутах, дизайн-студіях, науково-дослідних закладах, творчих майстернях і займати відповідні посади:

 • дизайнер (художник-конструктор); 

 • дизайнер-виконавець;

 • дизайнер-виконавець інтер’єру;

 • дизайнер-виконавець промислових виробів та об’єктів;

 • художник – декоратор театрально-видовищного підприємства

Практична підготовка

предметом вивчення якої є сукупність практичних завдань, пов’язаних з розробкою образних зображень предметів побуту, електротоварів, меблів, біоформ рослинного і тваринного світу, графічної символіки і знаків із застосуванням методів стилізації та формотворення.

має на меті є засвоєння теоретичних основ комп’ютерного проектування та його практичне застосування в дизайн-діяльності, зокрема з використанням програм Fotoshop.

передбачає проєктування та реалізацію арт-об’єктів, декорацій, оформлення вітрин, тематичних фотозон і т.д.

на ІV курсі є невід’ємною частиною процесу підготовки молодшого фахового бакалавра і проводиться з метою закріплення знань, умінь та навичок виконання технологічних операцій  виконання дизайн – проекту, реалізації

проектної діяльності в  навчальних майстернях і на виробництві, виробничі процеси і технологічні цикли виготовлення об’єкту дизайну.

має на меті формування професійної спрямованості, інтересу та прагматизму, вироблення професійної етики, розвиток науково-дослідницьких якостей, закріплення теоретичних знань на практиці, формування та закріплення умінь ведення документації на всіх етапах проектування.

Науково-пошукова і творча діяльність студентів

У 2020-21 навчальному році проведено науково-практичну конференцію за участю студентів-дизайнерів 3-4 курсів «Дизайн-проєктування сучасного середовища». Серед розробок пропонувались цікаві рішення проєктування прибудинкової території, малих архітектурних форм, зокрема і біля коледжу, які б стали арт-об’єктами на подвір’ї навчального закладу. 

Студенти спеціальності «Дизайн» часто є учасниками різноманітних конкурсів, виставок, пленерів. І, звичайно, стають  переможцями таких заходів. В серпні 2020року студентка Мироненко Мар’яна здобула 2ге призове місце у Х ювілейному художньо-мистецькому міського пленеру «Крізь роки, крізь століття, Тернополе, живи!», присвяченому 480-ій річниці заснування м.Тернополя.

 В листопаді 2020 студент Роман Дереш був нагороджений подякою від імені директора «Тернопільської міської ЦБС» за створення арт-буку у вигляді макету теплоходу, що курсує Тернопільським ставом. Подія була приурочена до чергового Бібліофесту.

В лютому 2021року конкурс малюнків «Зимовий Тернопіль» приніс нам кілька перемог: Винник Вікторія – Гран-прі у номінації «Графіка», Дідилівська Оленка – Імісце у номінації «Графіка», Базилюк Аня – ІІ місце номінація «Живопис», Пелехата Вікторія – ІІІмісце у номінації «Живопис».

В березні 2021року Лисенко Вікторія здобула Імісце Міжнародного фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці (номінація «Малюнок»).

У травні 2021р. Дідилівська Оленка здобула диплом лауреата І ступеню у Другому всеукраїнському дистанційному конкурсі образотворчого і декоративно- прикладного мистецтва «Битва жанрів ART».

У серпні 2021р. до Дня незалежності був організований Всеукраїнська мистецька акція «Молодь in UA». І тут теж були задіяні наші креативні студенти-дизайнери. Зокрема, Калашник Ілона, Кальчук Валентина, Дідидівська Оленка та Петровська Оля у співпраці з мистецьким відділом Тернопільської обласної бібліотеки для молоді створили обєднання «Разом файно» та спільно реалізували конкурсну роботу.

Також на відділенні «Дизайн» діє гурток декоративно-прикладного мистецтва, члени якого виготовляють різноманітні тематичні декорації та арт-об’єкти, зокрема дня художника, дня вчителя, новорічних і великодніх свят; проводять художні майстер-класи для студентів, учнів і вчителів шкіл.

Співпраця

Відділення «Дизайн» тісно співпрацює з ВНЗ 3-4 рівня акредитації, адже велика частина випускників продовжують здобувати кваліфікаційний рівень бакалавра та магістра, поступаючи зразу на 3й курс інститутів, університетів, академій за спеціальністю «дизайн».

Зокрема, найбільш популярними серед випускників є:

• Тернопільський національний педагогічний університет (кафедра дизайну),

• Львівська національна академія мистецтв,

• Національний лісотехнічний університет України,

• Львівська політехніка,

• Львівська академія друкарства,

• Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника,

• Західноукраїнський національний університет та ін.

Викладачі циклової комісії дизайну ТКФК налагодили тісну співпрацю з досвідченими науковцями та освітянами, серед яких:

• Дячок Оксана Миронівна, доктор архітектури, доцент, завідувач кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання, ТНПУ;

• Чуйко Олег Дмитрович, завідувач кафедри дизайну і теорії мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент, член Національної спілки художників України, член Спілки дизайнерів України, учений секретар спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства, голова правління Івано-Франківської обласної організації Спілки дизайнерів України;

• Маркович Марія Йосипівна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедриобразотворчого мистецтва, дизайну і методики їх навчання, ТНПУ;

• Прусак Володимир Федорович, завідувач кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, доктор педагогічних наук, доцент, член Спілки дизайнерів України, член‑кореспондент Лісівничої академії наук України;

• Вольська Світлана Володимирівна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну і методики їх навчання, ТНПУ, випускниця нашого коледжу.

• Ткачик Ганна Андріївна, художниця , член спілки художників України, багаторічний викладач та заввіділенням ТКФК, який колись носив ім’я кооперативного технікуму;

• Дуда Ігор Микитович, український мистецтвознавець, краєзнавець, педагог (викладач нашого художнього відділення), редактор, діяч культури, організатор і багаторічний директор Тернопільського обласного художнього музею;

• Козелко Світлана Степанівна, начальник Управління культури і мистецтв Тернопвльської міської ради;

• Удін Євген Тимофійович, український графік, громадський діяч, заслужений художник України, педагог, організатор творчого об’єднання, а сьогодні Громадської організації «Удін і компанія», співорганізатор різноманітних пленерів та конкурсів для талановитої молоді;

• Береза- Майовецька Ірина Ярославівна, завідувач мистецького сектору Тернопільської бібліотеки для молоді, організатор різноманітних творчих акцій, виставок, проєктів;

• Білоус Тетяна, власниця Рекламної агенції “Art Line Design”(дизайн, поліграфія, широкоформатний друк), випускниця коледжу;

Шаварська Ольга, власниця «Студії дизайну та архітектури Ольги Шаварської», успішний дизайнер інтер’єру та ландшафту, випускниця коледжу.

Design. Gallery.