Close

Тернопільський кооперативний фаховий коледж

Всесвітній день української хустки!

07 грудня 2022 року, вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. Хустка з давніх-давен була важливим символом української культурної спадщини.
Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова. Вона поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки, це була родинна реліквія.
Дівчата та жінки раніше носили хустку протягом усього року. Хустка завжди вважалась оберегом. Якщо хлопець збирався у далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку на знак того, що чекатиме його. Якщо у сім’ї хворіло немовля, його сповивали у мамину хустку.
Хустка була “індикатором” соціального статусу жінки. Незаміжні дівчата зазвичай носили вінки або стрічки у волоссі, тож їм було необов’язково покривати голову. Якщо ж вони одягали хустку, то зав’язували її вінкоподібно. Після весілля дівчина обов’язково починала покривати голову.
Залежно від регіону, жінки використовували різні способи зав’язувати хустки. Наприклад, на Півночі її в’язали під підборіддям, а кінці зав’язували на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці.
В рамках відзначення дня хустини проводяться флешмоби «Зроби фото/відео з хусткою». Тому студентки Тернопільського кооперативного коледжу не відстають від традицій і сьогодні ми також одягнули традиційну українську хустину. З днем української хустки!