Close

Тернопільський кооперативний фаховий коледж

Тернопільський кооперативний фаховий коледж щиро вітає усіх зі святом Андрія Перозванного!

Тернопільський кооперативний фаховий коледж щиро вітає усіх зі святом Андрія Перозванного.
Студрада Тернопільського кооперативного фахового коледжу з нагоди свята традиційно проводить Андріївські вечорниці. Протягом свята дівчата та хлопці розважалися, слухали цікаві історії, їли калиту та вареники. Усі присутні охоче поринули в атмосферу українських традицій та звичаїв.
Андрій Первозванний – один із 12 апостолів. Він народився у місті Вифсаїда регіону Галілея, розташованого на півночі сучасного Ізраїлю, в родині рибалки.
Юнак вирішив не одружуватися і присвятив своє життя служінню Богу. Молодий чоловік був першим, хто приєднався до учнів Ісуса, тому його і назвали Первозванним.
В українській традиції день святого Андрія Первозваного відомий як Андріївські вечорниці або ж просто «Калита». Цього дня молодь зазвичай влаштовувала веселі гуляння із жартами.
Згідно з традиціями наших предків, 12 грудня, коли починало сутеніти, хлопці і дівчата збиралися разом в одній хаті, щоб розпочати “Андріївські гуляння”. Дівчата готували святкову вечерю .
Головна гра вечора називалася “Калита”. Саме таку назву носив обрядовий корж, який готувався з білого борошна. Посередині обов’язково була дірка, через яку протягували стрічку. Потім корж високо підвішували посередині хати. Хлопці у стрибку повинні були дістати корж зубами і відкусити шматок. Вітаємо усіх Андріїв з іменинами. Нехай ваш Ангел-охоронець завжди буде поруч!